Zimowy wypoczynek w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona nieopodal granicy z Czechami. Przepiękna okolica, liczne atrakcje turystyczne, a także wyjątkowo czyste powietrze sprawiają, że każdego roku w ten region Polski przyjeżdża bardzo wielu wczasowiczów na wypoczynek zarówno letni jak i zimowy.

Formy wypoczynku zimowego

Wczasowicze odwiedzający Kudowę-Zdrój zimą, mają do wyboru rozmaite możliwości spędzania wolnego czasu, począwszy od spacerów po okolicy, przez narciarstwo biegowe, łyżwy na lodowisku, szaleństwo z dziećmi na sankach po okolicznych pagórkach, a także tradycyjne narciarstwo zjazdowe.

Dolina Sportów Zimowych

Dolina Sportów Zimowych jest nieco oddalona od zabytkowego centrum Kudowy-Zdrój, jednak zwłaszcza dla osób zmotoryzowanych dotarcie tutaj nie będzie stanowiło żadnego problemu. Na zboczach niewielkiego wzniesienia powstał wyciąg narciarski, który dzięki sztucznemu oświetleniu daje możliwość zjazdu na nartach również po zachodzie słońca. Na miejscu działa szkółka narciarska, w której doświadczeni instruktorzy przedstawią wszystkim chętnym podstawy techniki zjazdowej. Na najmłodszych czeka tu wyjątkowa atrakcja, jaką jest tor do ślizgania się na specjalnych pontonach. Przejażdżka takim pontonem zapewni każdemu moc niezapomnianych wrażeń.

Trasy biegowe

Wokół Kudowy powstało wiele tras przeznaczonych do uprawiania narciarstwa biegowego. Jedną z najpopularniejszych tras biegowych jest ta położona na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Prowadzi ona na najwyższy w okolicy szczyt – Szczeliniec Wielki. Cała trasa ma ponad dwadzieścia pięć kilometrów i wymaga dobrej kondycji, gdyż szacowany czas potrzebny na jej przebycie w sprzyjających warunkach atmosferycznych to ponad sześć godzin.

Baza noclegowa

Na wszystkich miłośników białego szaleństwa czeka w Kudowie doskonale zorganizowana narciarska baza noclegowa, mogąca pomieścić bardzo wielu turystów. Składają się na nią zarówno imponujących rozmiarów obiekty wczasowe, w których znaleźć można dodatkowe atrakcje takie jak sauna, basen czy siłownia, a także niewielkie, przytulne kwatery prywatne. Większość z obiektów w swojej ofercie ma także całodzienne wyżywienie. Oczywiście można zarezerwować sam nocleg i w zależności od indywidualnych potrzeb stołować się „na mieście” – w Kudowie działa bardzo wiele lokali gastronomicznych, serwujących doskonałą kuchnię regionalną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>