Wędkowanie w gminie Wiżajny

Suwalszczyzna to region obfitujący w rzeki i jeziora, położone na czystych ekologicznie terenach i otoczone gęstą puszczą. Gmina Wiżajny jest pod tym względem wyjątkowa, ponieważ na jej terenie mieści się ponad 20 urokliwych jeziorek. Zbiorniki takie jak Cegielnia, Kuprelek i Staneluszki przyciągają rzesze wędkarzy, na których przyjęcie czeka tutejsza oferta noclegowa. Bogato zarybione zbiorniki o różnorodnych parametrach pozwalają na bardzo udane i owocne wczasy z wędką. Przy odrobinie wysiłku, każdemu uda się złapać kilka pysznych egzemplarzy i przyrządzić z nich doskonałą potrawę.

Przed udaniem się na łowisko nieopodal Wiżajn warto zorientować się, jakie gatunki ryb zamieszkują poszczególne zbiorniki. Połowy okażą się szczególnie udane, jeśli z premedytacją wybierze się konkretną rybę, i do niej dobierze łowisko, sprzęt i przynęty. Warto zorientować się, na co biorą ryby w tutejszych jeziorkach, gdyż preferencje mieszkańców poszczególnych akwenów mogą się nieco różnić, a przynęta, która świetnie sprawdzała się w innym rejonie kraju, tu może okazać się bezskuteczna. Sporą zaletę tego rejonu stanowi wielki wybór łowisk. Znajdziemy tu zarówno jeziorka płytkie, jak i dosyć głębokie, te przejrzyste, jak i całkiem zarośnięte. Wędkować można z brzegu, jednego z pomostów, oraz z wody. W jednej z tutejszych wypożyczalni można także zaopatrzyć się w łódkę i wypłynąć głębiej na zbiornik, zarzucając haczyk w upatrzonych zakamarkach. Tutaj nie sposób znudzić się wędkowaniem, gdyż codziennie można testować odmienne łowisko.

W Wiżajnach można złapać tak wielkie ryby jak bolenie, sumy i szczupaki. Na wędkarzy czekają w okolicznych akwenach także płotki, karasie, leszcze, miętusy i mnóstwo innych gatunków. Warto więc jak najszybciej wykupić stosowne pozwolenie i wyruszyć na połowy, a wysiłek z pewnością zostanie uwieńczony sukcesem. Wspaniały smak własnoręcznie złapanej i przyrządzonej rybki na długo pozostanie w pamięci każdemu fanowi wędkarstwa. Wielu miłośników wykupuje tu sobie kameralny nocleg,bo Wiżajny stanowią dla nich prawdziwy raj. Ogromna obfitość różnych gatunków ryb, zróżnicowanych i ciekawych łowisk, oraz mnogość urokliwych jeziorek sprawiają, że wszyscy wędkarze spędzają tu emocjonujący i udany urlop, testując nowe przynęty i techniki połowu, oraz doskonaląc swoje umiejętności kulinarne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>