Wczasy w Ustce nie są nigdy nudne

Wakacje w Ustce to doskonały pomysł na złapanie energii na długi czas. Warto wiedzieć, iż jest to miasto, które jest przepięknie położone nad morzem. Posiada dzięki temu wspaniałe, piaszczyste plaże, z których ochoczo każdego roku korzysta wielu ludzi. Ustka jest usytuowana na północy kraju, w województwie pomorskim, w okolicach miasta Słupska. Na mocy specjalnego porozumienia stanowi ono wraz z tą konglomeracją swoiste dwu-miasto, dzięki czemu czerpie z jego zasobów turystycznych.

Baza noclegowa w Ustce jest niezwykle atrakcyjna wśród turystów, zwłaszcza rodzin z dziećmi (meteor-turystyka.pl/noclegi,ustka), którzy lubią przyjeżdżać tu każdego roku, kiedy tylko zaczyna się sezon. Niemniej jednak również dużo osób przybywa tu w celach leczniczych. Miejscowość ta stanowi bardzo słynny kurort sanatoryjny.

Ustka ten stan rzeczy zawdzięcza zasobom mineralnym, jakimi dysponuje. Chodzi tu o kąpiele solankowe, jak też i kąpiele borowinowe. Z tego to właśnie powodu w ciągu całego roku czyli również poza sezonem letnim, przyjeżdżają tu osoby cierpiące na dolegliwości związane z układem nerwowym, czy też wszyscy ci, którzy mają problemy ortopedyczne.

Warto przy tym wiedzieć, że w Ustce zostały wydzielone dwie strzeżone plaże, które są czynne latem. Obie mają kilkaset metrów, dzięki czemu wiele osób może czerpać radość z atrakcyjnego wypoczynku.
Miasto posiada także zabytki, które świadczą o jego bogatej kulturze. Warto tu obejrzeć obiekt sakralny pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Mikołaja. Jest to bardzo ważny obiekt architektoniczny. Z całą pewnością jednak miasteczko słynie z latarni morskiej, która powstała w 1890 roku i ostrzega statki wpływające do portu o tym, aby nie wpadły one na mieliznę. Warto wiedzieć, że miasteczko jest znane żeglarzom i wilkom morskim.

Znajdują się tu także istotne dla tradycji polskiej pomniki – jak choćby ławeczka kobiety pracującej czyli Ireny Kwiatkowskiej. Osoby, które przyjeżdżają do Ustki, mówią również, że koniecznie trzeba obejrzeć tutaj bunkry, które stanowią osobliwość tego miejsca. Noclegi w Ustce są niezwykle popularne również ze względu na to, iż można tu zjeść przepyszną, wędzoną rybę, którą warto nabyć bezpośrednio z kutra. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że Ustka wywodzi się z niewielkiej osady rybackiej, której duch unosi się tutaj do chwili obecnej.

Warto także wiedzieć, iż w miasteczku odbywa się szereg ważnych imprez, które uświetniają urlop przybywającym tu turystom. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni. Jest to niezwykle efektowna impreza. Polecamy także Dni Morza, które to rozpoczynają zazwyczaj sezon wakacyjny w tym mieście. Bez względu na termin przyjazdu Ustka przez cały sezon wakacyjny jest atrakcyjnym miejscem dla wszystkich letników. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>