Stronie Śląskie to brama do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego

Wybierając się na Dolny Śląsk trzeba pamiętać o bardzo ważnej kwestii – region ten nie ogranicza się tylko i wyłącznie do Wrocławia i kilku większych miast. Obok tych dużych ośrodków turystyki, ziemia dolnośląska i Stronie Śląskie ma do zaoferowania o wiele więcej niż weekendowe noclegi. Trzeba jednak nieco się wysilić i skupić swoją uwagę na miastach, które nie są położone blisko głównych szlaków.

Położone w południowo-wschodniej części Kotliny Kłodzkiej – Stronie Śląskie to brama do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i jednocześnie, dzięki dynamicznemu rozwojowi, centrum sportów zimowych. Warto tu zaznaczyć, że miasto nie jest jedynym punktem, w którym można skorzystać z uroków białych rozrywek. Tylko na samej Czarnej Górze znajduje się aż 9 tras zjazdowych, a jest to jedno z licznych miejsc znajdujących się wokół osady, gdzie można poszaleć na nartach. Co więcej, dzięki bliskiemu położeniu względem granicy z Czechami, jest doskonałym punktem do zwiedzania nie tylko naszej części pasm górskich ale także do turystycznych wizyt na terenach naszych południowych sąsiadów.

Chcąc trafić do Stronia należy przede wszystkim znaleźć się w najpierw w Kłodzku, lub jadąc z kierunku Nysy w Lądku-Zdroju. To właśnie przez ten ośrodek uzdrowiskowy prowadzi najlepsza droga. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że o mieście można mówić dopiero od roku 1963. Wcześniej była to po prostu wieś, która dzięki bogactwom okolicznych gór mogła rozwinąć się na tyle, by dzisiaj tętnić postindustrialnym życiem i przyciągać turystów swoimi atrakcjami.

Mówiąc o Stroniu Śląskim nie można przemilczeć bardzo ważnego tematu. Jest nim w bowiem jedna z największych i najbardziej intrygujących jaskiń, które można spotkać w Sudetach – Niedźwiedzia. Niezwykle ciekawa i tajemnicza grota ciągnie się na ponad 2,5 kilometra, jednak do zwiedzania zostało udostępnione 400 metrów. Nazwa pochodzi od kości niedźwiedzia, które zostały znalezione w korytarzach groty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>