Spacer po Promenadzie Wydmowej

Wspaniałych miejsc do spacerowania w Kołobrzegu nie brakuje. Wybiera się takie czy inne w zależności od tego, jakich wrażeń chce się doświadczyć, jakie ma się plany lub z uwagi na to czy chce się pobyć wśród ludzi, czy raczej potrzebuje się odosobnienia. Warto wspomnieć, że nawet najbardziej gwarne miejsca są całkiem spokojne, jeśli wybrać się na spacer wczesnym porankiem. Miejsc uroczych, malowniczych w mieście tym nie brakuje.

Jeśli jest się w okolicach molo oraz plaży, to można ruszyć jeszcze dalej i zrobić sobie uroczy spacer Promenadą Wydmową. Kołobrzeg znany jest ze swoich walorów uzdrowiskowych. Spacer po tak pięknym terenie jak Promenada Wydmowa to także uczta dla ducha, co ma tylko dobroczynne działanie dla zdrowia. Osoby chcące skorzystać z bardziej specyficznych zabiegów dla zdrowia czy dla urody, znajdą tu wiele dla siebie. Dzielnica uzdrowiskowa jest bardzo rozbudowana.

Wróćmy jednak do promenady. Można się na nią dostać idąc wzdłuż linii morza. I później już wystarczy trzymać się alei. Jest długa, bo ma aż 2 kilometry i bardzo piękna. Szybko stanie się ona jednym z ulubionych miejsc do spacerowania. Być może jest ona gdzieś w pobliżu miejsca, jakie wybrało się na nocleg. Trzeba przyznać, że pod względem Kołobrzeg spisuje się doskonale (wybór pokoi i kwater np. na meteor). Jeśli jest gdzieś dalej, to warto ją odnaleźć. Inna sprawa, że trudno na nią nie natrafić, skoro jest tak długa i ciągnie się niedaleko popularnych miejsc. Nieśpieszny, w zdrowym klimacie, w pięknej okolicy spacer doskonale przysłuży się zdrowiu. Warto się wybrać wzdłuż Promenady Wydmowej czy to z bliskimi i znajomymi, czy na spokojniejszy, bo samotny spacer. Warto wiedzieć, że za Parkiem Zdrojowym leży część uzdrowiskowa miasta. Ją też trzeba zobaczyć, nawet jeśli nie głównie po zdrowie się przyjechało.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>