Plaża wschodnia w Darłowie

W turystycznych miejscowościach nad Bałtykiem pojawia się coraz więcej atrakcji i rozrywek dla gości. Zarówno gminy, jak i prywatni przedsiębiorcy starają się jak najbardziej podnieść rangę swojej miejscowości i przyciągnąć wczasowiczów. Niemniej jednak wciąż kluczową rolę przy wyborze kurortu na letni pobyt nad wodą odgrywa jakość kąpielisk. Osoby, które przyjeżdżają nad morze wysoko cenią sobie zadbane, szerokie i piaszczyste plaże leżące przy ciepłych i czystych kąpieliskach. Dodatkowy atut letniska stanowi także piękno otaczającej plażę natury.

Te wszystkie warunki spełnia właśnie Darłowo. Znajdują się tu dwie główne plaże, które przedziela rzeka Wieprza. Ponieważ przejście z jednej na drugą zajmuje około godziny z uwagi na konieczność przeprawy przez ujście strugi to warto z góry zdecydować się, w której części wybrzeża rozłoży się kocyk i parasol. Wbrew pozorom oba kąpieliska znacznie różnią się od siebie, przyciągając nieco innych gości na swoje tereny.

Ponieważ fale morskie w czasie sztormów potrafią wypłukiwać piasek z wybrzeża i stopniowo pożerać plażę, gmina zdecydowała się na zabezpieczenie wschodniej części wybrzeża serią falochronów. Ta konstrukcja zupełnie odcięła od morza fragment kąpieliska, formując na nim skupiska płytkich niecek i zatoczek, które dosyć szybko nagrzewają się na słońcu. Dzięki temu, woda na wschodniej plaży pozostaje o kilka stopni cieplejsza, niż ta po drugiej stronie, przywodząc na myśl tropikalne akweny. Ponadto fale rozbite na skałach traktują ten odcinek kąpieliska bardzo ulgowo. Dzięki temu, plaża na wschód od delty rzeczki przyciąga wielu rodziców, którzy tu przyprowadzają najmłodszych. W tym miejscu dzieci mogą spędzać godziny w wodzie nie ryzykując wychłodzenia organizmu, ani przewrócenia przez fale.

Przy samych lagunach w sezonie jest dosyć gęsto od plażowiczów, ale idąc nieco dalej na wschód trafia się na dziką plażę, na której zwykle panują pustki. Sporo osób decyduje się na to, aby właśnie w tym kurorcie zarezerwować nocleg. Darłowo to przyjemna miejscowość z pięknymi kąpieliskami. Wschodni pas wybrzeża stanowi szczególną atrakcję dla dzieci, które uwielbiają pluskać się w nagrzanych słońcem płytkich zatoczkach oddzielonych od otwartego morza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Plaża wschodnia w Darłowie

  1. Miłosz pisze:

    I teraz którą plaże wybrać? Obie kuszące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>