Okolice Kościeliska w pełnym wymiarze

Kościelisko – to wieś podhalańska, położona w sprzyjających okolicznościach w Tatrach, w bardzo bliskim sąsiedztwie tatrzańskiej stolicy Zakopanego. Od lat, co roku i o każdej porze przybywają tu rzesze turystów, a tak wielka liczba osób w jednym miejscu na pewno nie może się mylić co do jakości miejsca. Co prawda, nocuje tu znacznie mniej ludzi niż w Zakopanem, dzięki czemu możemy liczyć na mniejszy hałas, więcej spokoju i ciszy. A do tego wciąż do Zakopanego mamy o rzut beretem – w stolicy Tatr czeka na nas naprawdę wiele atrakcji turystycznych w postaci muzeów, galerii, a także powszechnie znana w całej Polsce Gubałówka czy Krupówki.

Warto dokonać rezerwacji w interesującym nas miejscu z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wiele dzieje się w Tatrach, do tego bardzo duża ilość atrakcji przyciąga turystów nie tylko z Polski, a ruch turystyczny wcale nie słabnie. Spanie w Kościelisku to sensowne rozwiązanie noclegowe dla wszystkich, którzy liczą na korzystny stosunek jakości do ceny. Wśród atrakcji, jakie czekają na nas w Tatrach, należy wymienić między innymi jaskinię Miętusią, która należy do największych pod względem osiągalnej powierzchni horyzontalnej. Trzeba też koniecznie wypróbować tutejszych specjałów. Do jednych z największych osiągnięć polskiego amatorskiego taternictwa należy wciąż zdobycie Rysów – charakteryzujących się tym, że jest to największy szczyt Polski – ale również Świnica będzie nie lada wyzwaniem! Na trasie warto uważać, by nie pomylić kierunków, co się czasem zdarza zamyślonym turystom, którzy mogą skończyć swoją wędrówkę po drugiej stronie Tatr – w Słowacji.

Nie zabraknie tu pięknych dolin, takich jak Kościeliska, Gąsienicowa, czy Chochołowska. Jedną ze szczególnie polecanych jest polodowcowa Dolina Pięciu Stawów, w której w jednym miejscu znajduje się aż 5 niesamowicie czystych jezior. Jest to prawdziwa rzadkość i nieczęsto przydarza się zwłaszcza w wysokich górach. Tradycyjnie – trzeba wybrać się na Giewont, ale zanim udasz się na trasę upewnij się, że Twoje obuwie na pewno spełnia wszelkie wymagania! Przepiękne doliny, wysokie szczyty, szersze i węższe przełęcze, niesamowita roślinność, niezwykła fauna – to wszystko czeka na nas w Tatrach. Widoki zapierające dech w piersiach pozostaną na długo w naszej pamięci!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>