Morze Bałtyckie – tereny nadmorskie w Polsce

Morze Bałtyckie to zbiornik wodny, położony na terenie północnej Europy. Łączy się ono z Morzem Północnym. Polska to jeden z krajów, który posiada bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. W północnej części znajdziemy wiele nadmorskich miast i miejscowości, w których od wielu lat dynamicznie rozwija się działka turystyczno-rekreacyjna. Morze Bałtyckie posiada powierzchnię około 420 kilometrów kwadratowych, jego średnia głębokość wynosi około 52 metry. Co roku tereny nadmorskie są odwiedzane przez tysiące turystów, którzy pragną skorzystać z tych niesamowitych warunków środowiskowych. Duża ilość kurortów wypoczynkowych, które można odwiedzić sprawiła, że powstał elektroniczny katalog Meteora o nazwie "Baza noclegowa-noclegi morze”, w którym znajdziemy zbiór wszystkich ofert funkcjonujących na tym regionie hoteli, domków letniskowych, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych. Jest to ogromne ułatwienie dla wszystkich przyjeżdżających tutaj osób.

Jednym z najsłynniejszych polskich miast leżących tuż nad Morzem Bałtyckim jest Gdańsk. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych oraz ciekawych zabytków, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Dwór Artusa, który obecnie pełni funkcję Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawych ekspozycji, takich jak ważne dokumenty pochodzące z XIII wieku, tradycyjne stroje ludności pochodzące z XIV wieku i tym podobne. Ciekawym miejscem jest także miasto Gdynia, na terenie którego znajdziemy wiele malowniczych plaż oraz klifów, które są bardzo często odwiedzane przez wielu turystów. Ogromną popularnością cieszy się Molo w Orłowie, czyli jednej z dzielnic Gdyni. Obiekt ten wykonany został z drewna. Powstał on w czasie trwania I wojny światowej. Spacerując po tym molo można podziwiać niesamowite krajobrazy jakie zawsze malują się na horyzoncie. Kolejnym bardzo popularnym miejscem, które wykorzystywane jest jako trasa spacerowa jest Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, z którego można podziwiać linię brzegową. Rozciąga się on an długości około 1500 metrów. Tereny nadmorskie są bardzo urocze i klimatyczne. Znajdziemy tam wiele miejsc wartych odwiedzenia i uwagi, które z pewnością zachwycą każdego turystę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>