Międzywodzie zaprasza nad Bałtyk

Międzywodzie to wieś w północno-zachodniej Polsce. Jest to typowa miejscowość letniskowa nad Morzem Bałtyckim, jednak popularność przyniosła jej przepiękna okolica. Można by rzec, że jest to miejsce kompletne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – nawet najbardziej wymagający turysta. Nazwa Międzywodzie pochodzi od położenia tego miasta – pomiędzy Zatoką Kamieńską a Morzem Bałtyckim. Dostęp do tych dwóch zbiorników oznacza dwa razy więcej atrakcji. Co warte dodania, to fakt, że baza noclegowa w Międzywodziu jest znakomicie rozwinięta i przystosowana do przyjęcia dużej liczby turystów [meteor-turystyka.pl].

Zatoka Kamieńska pozwala nam spędzić czas bardzo aktywnie. Znajduje się tam wypożyczalnia wszelkiego rodzaju sprzętów wodnych – od rowerów wodnych i kajaków aż po latawce i deski do kitesurfingu i windsurfingu [wikipedia.org]. Warto również dodać, że przy zalewie działa szkoła tych obu sportów wodnych. Jest ona przeznaczona dla każdego – od profesjonalistów po osoby, które mają marzenie pierwszy raz spróbować swoich sił w tych sportach.

Oczywiście jak przystało na miejscowość nadmorską znajdują się tu plaże i kąpieliska strzeżone. Jednak jedną z największych atrakcji na tym terenie jest niewątpliwie Woliński Park Narodowy. Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych tego typu parków w całej Polsce. Łączy on przepiękne krajobrazy morskie – klify, których wysokość sięga aż 93 metrów oraz nieregularne brzegi wysp wraz z przyrodą – wyjątkowymi gatunkami roślin i zwierząt. Swoistym znakiem rozpoznawczym Wolińskiego Parku Narodowego jest orzeł bielik, który ma tutaj swoją siedzibę. Również tak znane w Polsce żubry, jednak bardzo rzadkie, możemy znaleźć w rezerwacie żubrów właśnie w parku narodowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Międzywodzie zaprasza nad Bałtyk

  1. Martynkaa33 pisze:

    Piękne klify, spokojne miejsce do kąpieli z dziećmi i fajne wycieczki po Parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>