Międzybrodzie Żywieckie – zimowe i letnie wojaże

Wielu amatorów aktywnego wypoczynku wybiera na cel swojej wyprawy Międzybrodzie Żywieckie. Dlaczego? Ponieważ są tu wspaniałe warunki na uprawianie zarówno turystyki górskiej jak i wodnej. To wszystko za sprawą Góry Żar i Jeziora Międzybrodzkiego. Turystykę ułatwia duża i wspaniale przygotowana baza noclegowa i gastronomiczna. Noclegi można zarezerwować dużo wcześniej, gdyż Międzybrodzie Żywieckie zaprasza do rezerwacji kwater za pomocą internetu.

Zimowe atrakcje

W zimie warto przede wszystkim korzystać z atrakcji, które ma do zaoferowania Góra Żar. Znajduje się tutaj całoroczny tor saneczkowy. Na przejażdżkę sankami mogą się wybrać nawet młodsze dzieci, oczywiście pod opieka dorosłych. Saneczki posiadają specjalne hamulce, które pozwalają kontrolować szybkość przejazdu. Nie trzeba z nich jednak korzystać, ale saneczki nabierają wtedy sporej prędkości, a nawet najmniejszy zakręt powoduje skoki adrenaliny. Na górze znajdują się również trasy narciarskie dla mniej lub bardziej doświadczonych narciarzy. Można tu przyjechać z własnym sprzętem narciarskim lub wypożyczyć taki na miejscu. Takie możliwości również spotkamy w Beskidach, gdzie byliśmy już wcześniej.

Letnie atrakcje

W lecie Góra Żar ma do zaoferowania jeszcze więcej rozrywek. Dla lubiących downhill przygotowane są tu trasy zjazdowe. Ze szczytu można odbyć lot na paralotni albo obserwować startujących paralotniarzy, którzy często kołują nad okolicą. Taka eskapada wymaga jednak przeszkolenia i odpowiednich umiejętności. Okolica i niesamowite widoki bardzo sprzyjają nie tylko tego rodzaju udogodnieniom. Bardziej odważni mogą odbyć lot szybowcem pod okiem doświadczonego pilota. Oferuje je Górska Szkoła Szybowcowa. Trwają one od kilku do kilkunastu minut i są uzależnione od pogody. Jest to niesamowite przeżycie. Szybowce mają niemal całkowicie przeszklone kabiny, dzięki czemu podczas wojażu można bez przeszkód podziwiać widoki. Kolejną już nieco spokojniejszą rozrywkę zapewnia w sezonie letnim Jezioro Międzybrodzkie. Jest to duże, sztuczne jezioro o czystej wodzie, która zachęca do kąpieli i pływania. Balansować tu można również na wypożyczonej łódce lub rowerze wodnym. Na koniec urlopu, na uspokojenie można się wybrać na ryby, które licznie występują w jeziorze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>