Łeba – królowa nad Bałtykiem

Łeba to jedno z najczęściej wybieranych, przez turystów miejsc, na polskim Wybrzeżu. Swoją wyjątkowość zawdzięcza usytuowaniu między trzema akwenami wodnymi. Od północy, to oczywiście Bałtyk, z czystymi zadbanymi i szerokimi plażami, które świetnie sprawdzają się w sezonie letni i zapewniają ogrom atrakcji, dla wszystkich przyjezdnych. Od wschodu jezioro Sarbsko, czyli gwarancja udanego połowu i spokojnych wód, na których możemy stawiać swoje pierwsze kroki w sportach wodnych. Zachód i znajdujące się tu jezioro Łebsko to miejsce dla fanów żeglowania i nauki tej trudnej sztuki. Położenie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, zapewnia nas, że tutejsza fauna i flora, przekaże nam swoje naturalne piękno. Ciekawym zjawiskiem na skale międzynarodową, są tu na przykład ruchome wydmy, którym warto jest się przyjrzeć z bliska.

Łeba to malownicza miejscowość, której większa część stanowi leśne tereny. Szlaki turystyczne pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości i wyciszenie się. Przemierzać je możemy na wiele sposobów, wśród których najbardziej polecanym jest konna przejażdżka. Ciekawą propozycją jest też port morski, który pozwala obserwować rybaków, podczas pracy, na chwilę stać się jednym z nich i wypłynąć na połów w morze lub po prostu wybrać się na komercyjny rejs po okolicy. Dla szukających mocniejszych wrażeń, polecane są wycieczki motorówką, osiągającą zawrotne prędkości, czy lot paralotnią. Wszystko zależy od naszej odporności, a jeśli i tego nam mało w działających tu w sezonie lunaparkach, możemy pokusić się o skok na bungee. Tak spędzony wyjazd, zdecydowanie nie pozostanie dla nas obojętny.

Dodatkowo Łeba pozwala nam zapoznać się z jej historią, odsłaniając poszczególne jej okresy w zabytkowych obiektach, znajdujących się na jej terenie. Wśród nich, wymienić należy kościół p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pochodzący z roku 1683. Jest też Narodowe Muzeum Morskie oraz kilka innych budowli. Łeba jest miejscem, gdzie baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl) zapewnia zróżnicowana pod względem standardu miejsca dla tysięcy turystów. Obiekty wypoczynkowe to ciekawe miejsca, z którymi zapoznać powinniśmy się w pierwszej kolejności planowania podróży. Pamiętajmy, że udane wakacje, to te, które dobrze sobie zorganizujemy, a więc konieczny jest wysiłek włożony w ten aspekt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>