Kłodzko – do zobaczenia

Miejscowość Kłodzko (facebook > Kłodzko) to malownicze miejsce lezące u podnóża Gór Bardzkich, pasma górskiego w Sudetach, na Dolnym Śląsku. Warto odnieść się do hasał z spotu reklamującego Dolny Śląsk „Tajemniczy Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.” Właśnie miejscowość Kłodzko jest takim tajemniczym miejscem w tym województwie, o którym nie można opowiedzieć, a trzeba je zobaczyć.

Pierwsza wzmianka o tym mieście pochodzi już z 981 roku, gdzie sama nazwa wywodzi się od surowca jakim było drzewo, a szczególnie kłody, z których były budowane mosty oraz umocnienia obronne. Rozwój miastu zapewniło jego położenie, blisko granicy polsko-czeskiej, w kotlinie. Przez miejscowość przechodziło odnóże szlaku bursztynowego. W bliskim sąsiedztwie Kłodzka rozwinęły się również takie miejscowości jak Polanica- Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Ząbkowice Śląskie, Kudowa- Zdrój i wiele innych miejscowości, do których warto wybrać się, aby pozwiedzać. Samo Kłodzko oraz okolice oferują osobą zwiedzającym, odpoczywającym bardzo szeroki wybór miejsc noclegowych (baza Meteor > Kłodzko), jednakże różnie bywa z cenami. W zależności od miejsca, długości pobytu, okresu oraz liczby osób w niektórych miejscach trzeba być przygotowanym na wydatek, który jest warty biorąc pod uwagę co oferują właściciele. Można również znaleźć tu noclegi w dogodnych cenach. Bazy wypoczynkowa oferuje pełny zakres możliwości i udogodnień dla osób wybierających się do nich na wczasy, po to aby umilić urlop swoim gościom. Pokoje z pełnym wyposażeniem, łazienki, dostęp do telewizji, internetu, śniadania wliczone w cenę, miejsca parkingowe i wiele innych rzeczy oferują nam właściciele wypoczynku.

Kłodzko jest miejscem, które sprzyja spacerom, wędrówkom pieszym, rowerowym, jeździe na nartach, zwiedzaniu, co roku przyciąga tu wielu miłośników historii, gór, sportów zimowych. Na szczególną uwagę zasługuję tu Twierdza Kłodzka, gdzie w sierpniu odbywają się Dni Twierdzy Kłodzkiej – gdzie można obejrzeć rekonstrukcje bitwy o tą twierdze. Oprócz tego jest tu wiele innych zabytków które można podziwiać i zwiedzać. Można spędzić też czas podziwiając przepiękne, zabytkowe parki znajdujące się w miejscach dawnych murów obronnych i fos. W Kłodzku odbywają się także inne imprezy warte zobaczenia, m. in. dobywa się tam Open Summer Festival czy Święto Ulicy Daszyńskiego. Odnosząc się do wspomnianego hasał „Tajemniczy Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.” miasto Kłodzko jest właśnie takim tajemniczym miejscem, do którego warto przyjechać i odpocząć, szczególnie zwracając uwagę na jego położenie, która sprzyjać będzie osobom oddychać świeżym górskim powietrzem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>