Jedź na wycieczkę w Kaczawskie Góry

Góry Kaczawskie i okolice to niezwykle magiczne miejsce, które każdego zachwyci swym pięknem. Występują tu różne rezerwaty oraz parki krajobrazowe.

Pierwszym z nich jest "Park Krajobrazowy Chełmy", który jest największym parkiem w Sudetach Zachodnich. Ma on zapewnić ochronę okolicznym lasom liściastym, takim jak: klonowo-lipowy, dębowo-świerkowy czy występującym tu licznie chronionym gatunkom zwierząt i roślin. Budowa geologiczna tego miejsca jest bardzo różnorodna i ma wiele walorów krajobrazowych. Występują tu unikatowe relikty powulkaniczne oraz liczne zabytki kultury materialnej. Co roku, w miesiącu kwietniu jest organizowana ekologiczna pielgrzymka dla zainteresowanych na górę Górzec.

Kolejnym miejscem, gdzie warto się wybrać z rodziną jest "Rezerwat Buki Sudeckie", który jest siedliskiem niezwykle cennych, dzikich gatunków storczyków. Mamy tu takie odmiany jak: storczyk plamisty, męski czy szerokolistny. Występuje tu także gółka długoostrogowa, czosnek niedźwiedzi, lilia złotogłów oraz wawrzynek wilczełyko. Na terenie znajdują się również liczne gatunki ptaków.

Trzecim miejscem godnym polecenia jest "Rezerwat Wilcza Góra", który ma za zadanie ochronę tutejszych słupów bazaltowych, które przypominają swoim układem płatki róży. Wzgórze to ma wysokość 367 metrów i kryje w sobie duże wartości geologiczne. Występują tu również cenne gatunki roślin ciepłolubnych. Na terenie rezerwatu znajdują się aż trzy wspaniałe jaskinie piaskowcowe, a są nimi: Skalny Wodospad, Wilcza Jama i Niedźwiedzia Jama.

Jeśli chodzi o bazę noclegową [szukaj na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gory-kaczawskie,58.html] tego miejsca, to zdecydowanie można tu polecić noclegi w Pensjonacie Rupaki. Jest to bardzo kameralne miejsce, które zapewnia jedenaście miejsc noclegowych i mieści się w odrestaurowanym domu, pochodzącym z XVIII wieku. Pokoje są bardzo przytulne, domowe z łazienką i prysznicem. Właściciele starali się zachować wszystkie stare materiały, z których zbudowany został budynek, takie jak: glina, drewno czy cegła. W pokojach nie ma telewizora ani internetu. Miejsce to bowiem ma na celu całkowite wyciszenie się i pełen relaks w otoczeniu pięknej przyrody. Posiłki są podawane w jadalni, a na specjalne życzenie gości, można je również zamówić sobie do pokoju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>